Hoblované trámyHoblované trámyHoblované trámyHoblované trámy

Hoblované trámy

ze sibiřského modřínu

Hoblované trámy

ze sibiřského modřínu

Hoblované trámy

ze sibiřského modřínu

Hoblované trámy

ze sibiřského modřínu

Modřínové trámy

Hoblované trámy ze sibiřského modřínu

Trámy 100×100 se mohou používat nejen jako stavební hranoly, ale taky při výrobě nábytků. Upozorňujeme na to, že kvalita řeziva je přímo závislá na kvalitě dřeviny. A protože tramy 10×10 ze sibiřského modřinu mají mimořádné fyzicko-chemické vlastnosti (pevnost, odolnost vůči opotřebování, vlhkosti a jiným vnějším faktorům), tak se právě tento materiál hodně používá pro výrobu teras a pergol.

Dřevěné trámy 20x20cm, trámy 10×10 a 12×12, fošny a prkna sibiřského modřínu jsou ekologicky čistým materiálem. Na rozdíl od betonu a cihel, má malou poměrnou radioaktivitu. Kvůli tomu je hranol z ekologického pohledu nejvíce bezpečný, což umožňuje jeho široké použití v opravách bytu a domů různých typu. Kromě toho je známý svou dlouhou životností, velkou pevností, nízkým koeficientem termického rozšíření a nízkou tepelnou vodivosti.

Všechny výše uvedené vlastnosti jsou podmíněné unikátními vlastnostmi dřeva sibiřského modřínu, který je odolný vůči vlhkosti, vlivu hmyzu, hub a plísní. Při stálém působení vody sibiřský modřín nehnije a dokonce se stává tvrdší a pevnější, jako železo.

Dřevozpracující podniky vyrábí velký sortiment řeziva a hotových výrobků ze dřeva. Liší se svými technickými ukazateli, různým stupněm dokončení (polotovary, hotové výrobky), účelem použití a stejně tak i větší nebo menší žádaností mezi zákazníky. Mezi nimi zaujímá v Praze důležité místo omítaný hranol. Moderní zařízení a inovační technologie umožňují vyrobit tento druh řeziva s velmi vysokou kvalitou a vynikajícími užitnými vlastnostmi.

Hranoly ze sibiřského modřínu jsou jedním z nejsoudobějších a zároveň i nejklasičtějších materiálů na stavby venkovských domů, menších zahradních konstrukcí nebo i saun.
Hranoly ze sibiřského modřínu mají spoustu předností, jako jsou například:
• dlouhá životnost – základní vlastnost tohoto dřeva;
• voděodolnost;
• pevnost a tvrdost – nezadá si s dubem, podle stupnice Brinella má dub 110 a sibiřský modřín 109 jednotek;
• vysoká ohnivzdornost dřeva – další velmi pozitivní vlastností, podle výzkumů je 2 x vyšší než u borovice.

Kromě uvedených předností mají i další klady. K nim patří například nádherná kresba dřeva. Trámy ze sibiřského modřínu mají lehce narezavělý odstín a letokruhy jsou velmi výrazné a dobře viditelné.
Tepelnou vodivost má sibiřský modřín o 30% vyšší než jiné druhy dřevin a teplo se proto šíří rovnoměrně po celé místnosti. Díky tomu bude v domě z modřínu v létě chládek a v zimě se uchová teplo po delší dobu.