Dřevěné latě,Dřevěné latě,Dřevěné latě,Dřevěné latě,

Dřevěné latě,

trámky a podkladní hranoly ze sibiřského modřinu.

Dřevěné latě,

trámky a podkladní hranoly ze sibiřského modřinu.

Dřevěné latě,

trámky a podkladní hranoly ze sibiřského modřinu.

Dřevěné latě,

trámky a podkladní hranoly ze sibiřského modřinu.

Použití modřínu ve stavebnictví. Řezivo z modřínu.

tramy-z-masivu-modrin
Dřevo, které má vynikající fyzikálně-mechanické vlastnosti najde uplatnění nejenom v oboru stavebnictví. Pryskyřice s antibakteriálními účinky jsou využívány například i ve farmacii k výrobě různých léčivých přípravků. Modřín je ale převážně používaný jako stavební materiál. Tvrdost a vysoká odolnost vůči zátěži jsou vlastnosti, které se přímo nabízí k využití na výrobu podlahových prken. Vzhledem k jeho rezistenci vůči vlhkosti je velmi vhodný na terasové podlahy, cestičky v zahradě, stavbu parních saun a do všech míst, kde je běžně zvýšená vlhkost ovzduší. Masivní modřínové trámy vytvoří pevnou nosnou konstrukci s dlouhou životností a prkna jsou surovinou pro výrobu obkladových materiálů jak do interiéru, tak i k venkovnímu použití. Je třeba poznamenat, že toto dřevo se také používá na výrobu kvalitního nábytku. Z modřínu se vyrábí takové řezivo, jako jsou terasová prkna, hranoly, palubky a další stavební prvky. Tyto materiály mají vysokou pevnost, odolnost vůči vlivům vnějšího prostředí a hnilobě a prakticky se ubrání i hmyzu a hlodavcům. Jedinečnost tohoto stromu se odráží i v ceně, která odpovídá kvalitě a dlouhé životnosti dřeva. Jako doplňující ochrana před různými vlivy se používají nátěrové systémy, které také současně zachovávají estetický vzhled modřínu. Převážně se jedná o oleje, které vytvoří na povrchu ochrannou vrstvu a zabraňují znečištění a otěru dřeva. Nabízíme vám možnost zakoupit si terasová prkna z modřínu na našich stránkách za dostupné ceny.

Stavba domu z hoblovaných hranolů

hoblovane-hranoly-v-praze
Hoblované hranoly jsou klády, otesané ze všech stran. Tento materiál má široké upotřebení - od staveb a obložení až po výrobu nábytku a dalších předmětů. Dům z hoblovaných hranolů je krásná, praktická a moderní stavba, kterou není těžké postavit si svépomocí. Uplatnění hoblovaných hranolů ve stavebnictví je téměř neomezené, což z něj dělá univerzálně použitelný materiál. Výhody hoblovaných hranolů ve stavebnictví • krásný vzhled místností a úspora obkladového materiálu. Dům z hranolů je nádherný již sám o sobě • větší užitná plocha díky tenčím stěnám; • pořádek. Nebudete mít žádný stavební odpad ani zbytky již nepotřebných materiálů. • možnost změny dispozičního řešení domu; • nízká hmotnost. Není tak příliš velkou zátěží pro základy; • značná úspora finančních prostředků. Cena hranolů je mnohem nižší než cena cihel nebo jiných stavebnin; • šetrnost k životnímu prostředí • nízká teplotní roztažnost a tepelná vodivost

Prkna a trámy na plot

Prkna-a-trámy-na-plot
Můžeme si sami vyrobit plot z prken - bez toho aniž abychom si na to museli najímat brigádu odborníků. Bez spolehlivého a hezkého oplocení se neobejde žádný dům se zahrádkou a dvorem na venkově nebo zahrada. Ochraňuje váš soukromý majetek a současně je i „vizitkou“ vaší chalupy nebo chaty. Velmi důležitá je proto volba materiálu: Nejčastěji jsou pro stavbu plotů používány následující druhy prken: 1. Hoblovaná prkna jsou na oplocení nejvhodnější, protože se jedná o hladké řezivo s ostrými geometrickými tvary. Cena je přijatelná a použití není komplikované, to také hovoří v jejich prospěch; 2. Neomítané výrobky mají nejnižší cenu, protože nemají odříznuté obliny – nerovné okraje se zbytky kůry. Pomocí tvůrčího přístupu ovšem můžete také dosáhnout dobrého vzhledu takového dřevěného plotu; Je také potřeba si ujasnit jestli budou výrobky umístěny do svislé nebo vodorovné polohy. Trámy na plot nejlepé použit z tvrdého odolného dřeva, napr. trámy ze sibiřského modřínu.

Řezané masivní hranoly

rezane-masivni-hranoly
Čerstvé řezané hranoly Tento materiál má ale také určité nevýhody, s kterými musíte při jeho použití počítat. Co si tedy vybrat? Sušený hranol nebo s přirozenou vlhkostí? Na tuto otázku jednoznačná odpověď neexistuje a je potřeba vzít v úvahu následující: • Klimatické podmínky. Suché podnebí rychle vysuší i výrobky s přirozenou vlhkostí a nadměrná vláha zvýší obsah vlhkosti i ve vysušeném dřevě. • Finanční možnosti. Hranol, který prošel komorovým sušením, je podstatně dražší. Doporučení: při nákupu výrobků s přirozenou vlhkostí si vyberte dřevo, které bylo pokáceno v zimním období. V zimě mají stromy o hodně pomalejší pohyb tekutin, a proto bude i sesychání dřeva probíhat v menší míře.

Řezání dřevěných trámů a hranolů na míru.

rezani-drevenych-hranolu
Vážení zákazníci, naše společnost pro Vás může na počkání říznout dřevěný rošt na terasu, trám 100x100, hranol 120x120, trámy 140x140 a dřevěné trámy 20x20cm. Na skladě máme pokosovou kotoučovou pilu značky Makita a možnost zkrátit jakýkoliv kus dřevěného výrobku podle Vašich představ.

Když bude množství kusů na řezání větší, zkrácení provedeme do konce pracovního dne a večer si hotové a připravené zboží můžete vyzvednout.

Tato služba je zpoplatněna. Přesně stanovené ceny nejsou, jelikož závisí na tloušťce, šířce, množství řezaných kusů a druhu dřeva.


Dřevěné rošty na terasu, latí pro montáž dřevěných fasád a podlahový rošt dřevěný.

hoblovane-tramky
Naše společnost má vždy skladem jakékoliv množství potřebných surovin ze sibiřského modřínu pro zhotovení podkladových trámů pod terasu a latí pro montáž dřevěných fasád. Vážení zákazníci, chtěli bychom Vás upozornit, že sibiřský modřín je jediné dřevo rostoucí v Evropě (Rusko), které je odolné proti vlhkosti a nehnije. Tím pádem je to nejlepším řešením pro podkladové trámy a latě na montáž fasád. V případě, že nepoptáváte velké množství, připravíme pro Vás objenávku na počkání u nás na skladě. Kdyby šlo o větší zakázku, prosíme naše zákazníky o domluvu telefonicky nebo sestavení a zaslání objednávky přes email.